Sunday 4th February 2018

LOCATION

Fenton Manor Sports Complex
City Rd, Stoke-on-Trent ST4 2RR

(Click on the image
to open the map)

SCHEDULE


Click here to
chectk out he
day schedule.

ATHLETES


Click here to check
the competitors list.

2017 ADULTS RESULTS


Back to Top


MALE BEGINNER ADULT LIGHT FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 RYAN COXALL SBG D24
2 JONAY SUAREZ ZR TEAM
3 SAM HOWARD SCRAMBLE ACADEMY LEEDS
3 MICHAEL JONES UTC STAFFS

Back to Top


MALE BEGINNER ADULT FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 SAJED UDDIN ZR TEAM UK
2 AARON GIVENS ACE MMA
3 DEAN MORGAN ECJJA
3 KIERON BROWN MNBJJ

Back to Top


MALE BEGINNER ADULT LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 SONNY LOUGHRON GB BATH
2 AMAR JETHHA PEDRO BESSA
3 ABDULLAH ALFARSI GB LEEDS
3 PAUL RASKERVILLE GB BATH

Back to Top


MALE BEGINNER ADULT MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 LUKE CAFFERY NEMESIS GRAPPLING
2 JAMES FLYNN CHRIS REES ACADEMY
3 CHARLES NELMOS GRACIE BARRA
3 GLENN PIERCR GRACIE BARRA

Back to Top


MALE BEGINNER ADULT MIDDLE HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 ROAN CROCKER CHRIS REES ACADEMY
2 CIAN COWLEY SBG IRELAND
3 RYAN MACQUISTEN GB BATH
3 RYAN RITCHIE SCRAMBLE ACADEMY LEEDS

Back to Top


MALE BEGINNER ADULT HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 JO FOY FIGHTWORX
2 LIAM WALSHE CHECKMAT
3 COREY HARRIS TAP OR SNAP
3 ALEXSANDER SMEDZIK FIGHTING FIT

Back to Top


MALE BEGINNER ADULT SUPER HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 SIMONE AGOSTINI EBJJA
2 TOM BOOTH BAT CAVE MMA
3 DREW GRAHAM 1ST LEGION FIGHTERS GYM
3 ASA CARRINGTON SBG MANCHESTER

Back to Top


MALE BEGINNER ADULT ULTRA HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 PAWEL GAWRON COMBAT BASE
2 LARRY BENFORD BMB NORWICH
3 JOSH LEONARD GRACIE BARRA BIRMINGHAM
3 STEVEN ALCOCK ALLIANCE NEWCASTLE

Back to Top


MALE BEGINNER MASTER 1 LIGHT FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 VINCENT THIEMPONT GRACIE BARRA BIRMINGHAM
2 BENJ SQUIBBS TILERY COMBAT

Back to Top


MALE BEGINNER MASTER 1 FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 ABDULLAH TARAN ICON BJJ
2 MUNESH MODHVADIA 4TH DIMENSION
3 AHMAD WANA GRACIE BARRA BIRMINGHAM
3 KRISTIAN TOSNEY GAME FIGHT BJJ UK

Back to Top


MALE BEGINNER MASTER 1 LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 TULIO RIBEIRO GRACIE BARRA BATH
2 ANDREI BELSKIS SHOOTERS MMA
3 LIAM HARLAND SCRAMBLE ACADEMY LEEDS
3 JAMES STRINGER LEICESTER SHOOTFIGHTERS

Back to Top


MALE BEGINNER MASTER 1 MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 CHRIS KAWECKI ECJJA
2 CARLOS PEDREIRA INJA LUCIO SERGIO BJJ LIFESTYLE

Back to Top


MALE BEGINNER MASTER 1 MIDDLE HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 RHYS WATKINS MAT ACADEMY
2 TYLER PARTIN PEDRO BASSA SWEAT BOX BRISTOL
3 SHANE IRWIN SCRAMBLE ACADEMY LEEDS
3 DAN COSSINS GRACIE BARRA BATH

Back to Top


MALE BEGINNER MASTER 1 HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 ADAM MAYO ECJJA
2 ZEPHANIAN SMYLE GRACIE BARRA BARNSLEY
3 SEAMUS MURRIHY GRACIE BARRA WOLVERHAMPTON
3 ADAM MURPHY GRACIE BARRA MIDDLESBOROUGH

Back to Top


MALE BEGINNER MASTER 1 SUPER HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 DAVID MISZTAL FIGHTING FIT GRAPLERS
2 ADAM GREEN GRACIE BARRA MIDDLESBOROUGH

Back to Top


MALE BEGINNER MASTER 1 ULTRA HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 JOHN CLARK CHECKMAT WORCESTER
2 JAMES ALLEN RASPBERRY APE TEAM

Back to Top


MALE BEGINNER MASTER 2 MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 MARCIN GRZELINSKI GRACIE BARRA LEEDS
2 RORY LAWRENCE RISING CRANE
3 CLINT WARREN SOUTHMORETON
3 MARTIN SAUNDERS CHECKMAT WORCESTER

Back to Top


MALE BEGINNER MASTER 2 HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 JAMES EDDON 10TH PLANET DARLINGTON
2 ELLIOT RYALL CHRIS REES ACADEMY
3 MARK LEADER BLUE WAVE
3 LANCE BURGENER RGA

Back to Top


MALE BEGINNER MASTER 2 SUPER HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 ANDREW KIRK FIGHTWORX ACADEMY

Back to Top


MALE INTERMEDIATE ADULT ROOSTER

PLACE NAME ACADEMY
1 DANIEL BANKS MCGOVERN ACADEMY
2 ALEX MASON GRACIE BARRA NOTTINGHAM

Back to Top


MALE INTERMEDIATE ADULT LIGHT FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 ANTHONY CHURCH GRACIE BARRA MIDDLESBOROUGH
2 KEVIN KNECHT ECJJA
3 ANTONIO VITALE GRACIE BARRA SWINDON
3 AARON VICKERY CHRIS REES ACADEMY

Back to Top


MALE INTERMEDIATE ADULT FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 SHAMIL ABDULAEV 12 GAUGE MMA
2 DARYL SMALL 10TH PLANET BIRMINGHAM
3 DANI KHALID INGLORIOUS GRAPPLERS
3 AUBREY SYKES INGLORIOUS GRAPPLERS

Back to Top


MALE INTERMEDIATE ADULT LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 JORDAN VUCENIC BST
2 AIDEN PINDER TEAM LAGARTO
3 SCOTT PDERSEN CHRIS REES ACADEMY
3 BAURZHAN RAKHMETON ECJJA

Back to Top


MALE INTERMEDIATE ADULT MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 JOSHUA CHERRINGTON RASPBERRY APE TEAM
2 STEFAN PETROV 10TH PLANET LONDON
3 CHARLIE JOHNSTON SCOTTISH HIT SQUAD
3 EMIL WAJEROWISCZ MOREFIRE ICON BJJ

Back to Top


MALE INTERMEDIATE ADULT MIDDLE HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 DANIEL WOOD ECJJA
2 NORM RUSSELL M4TL FIGHT ACADEMY
3 MUHAMMED SHAZLEE INGLORIOUS GRAPPLERS
3 CHRIS THORNE MAVEN BJJ/ ANDY ROBERTS

Back to Top


MALE INTERMEDIATE ADULT HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 NATHANIEL MONTGOMERY GRIP HOUSE
2 CHARLIE CAWLEY 10TH PLANET
3 DANIEL JONES ARLANS SIQUEIRA
3 PETER PACE TREV BJJ

Back to Top


MALE INTERMEDIATE ADULT SUPER HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 MAREK KRYSKIV CHECKMAT

Back to Top


MALE INTERMEDIATE ADULT ULTRA HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 SHANE WHITE CHAOS SQUAD
2 ROB PLATT MCGOVERN ACADEMY
3 ROWAN DRAPER GRACIE BARRA BIRMINGHAM
3 LUKE HARRIMAN M4TC FIGHT ACADEMY

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 1 FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 CHRIS NAISBETT ECJJA
2 DAVY JAMES ECJJA
3 RAID MEDJAHED CHECKMAT

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 1 LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 MANFREDAS DUTKUS PEDRO BESSA BJJ
2 ANDREW PONSFORD ORIGIN BJJ DARLINGTON
3 MARK KELLY RISING CRANE MMA

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 1 MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 DAVID CUNLIFFE ECJJA
2 AJAY HAYRE GB BIRMINGHAM
3 STEPHEN LEE NEWPORT MMA/ PEDRO BESSA
3 SEAN WILLIAMS STAFFORD FIGHT FACTORY

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 1 MIDDLE HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 TIM BUTLER SHOOTERS MMA (TAP OR SNAP)
2 CHRIS PARKS ORIGIN BJJ DARLINGTON
3 GARETH BOWEN GRACIE BARRA BATH

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 1 HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 MARCIN PROSTKO ASW
2 TOM CROSBY COMBAT BASE AVT
3 MARTIN HUGHES MCGOVERN ACADEMY

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 1 SUPER HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 ANTONIO BUSTROFF GRACIE BARRA BATH
2 SIMON ROWE GRACIE BARRA GLOUCESTER
3 PAUL THOMAS MCGOVERN ACADEMY
3 ANTHONY SAUNDERS GRACIE BARRA MIDDLESBOROUGH

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 1 ULTRA HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 PIOTR LEWANDOWSKI TKO/ UJJ
2 WILL MACGREGOR GRACIE BARRA BATH
3 BEN PIKE NEMESIS GRAPPLING
3 RUSS WALL SHOOTERS MMA

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 2 FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 PAUL HUDSON ECJJA
2 JOHN PAUL COCKERILL NEJJ/ ECJJ
3 STEPHEN VANDERMARK AXIS UK
3 LOANNIS CHARVALIAS BLUE WAVE/ GRACIE BARRA

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 2 LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 ANTHONY DUFFY LUCIO SERGIO BJJ LIFESTYLE
2 HERNANI GABRIEL GRACIE BARRA BIRMINGHAM

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 2 MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 DAVID LOCKWOOD GB WOLVERHAMPTON
2 CHRIS BEVERLEY AVT COMBAT BASE
3 JAMES STOCKS SCRAMBLE ACADEMY LEEDS
3 RYAN MCVEIGH MARSDEN MARTIAL ARTS

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 2 MIDDLE HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 JUSTIN HURLEY MAT ACADEMY
2 ROWAN BAILEY MAD HATTERS
3 MATTHEW ALLEN GRACIE BARRA BRISTOL

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 2 HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 SLAV WOJCIK FIGHTING FIT GRAPPLING
2 TIM ARGENT RISING CRANE BRADFORD
3 ANDY BAKER MARCOS NARDINI BJJ

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 2 SUPER HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 CARLOS FREIRE GRACIE BARRA BATH
2 MARTIN GREY CHRIS REES ACADEMY

Back to Top


MALE INTERMEDIATE MASTER 2 ULTRA HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 PIOTR CHOJNACKI NEMESIS GRAPPLING
2 MAREK JULIAN DOLAT ICON BJJ
3 TOMAS JURAITIS RGA
3 JOHN PATTERSON GRACIE BARRA MIDDLESBOROUGH

Back to Top


MALE ADVANCED ADULT LIGHT FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 FARHAN HUSSAIN ECJJA
2 SHAY MONATAGUE SBG UK
3 ALEX BROPHY SBG IRELAND
3 LARON WYNTER LONDON SHOOTFIGHTERS

Back to Top


MALE ADVANCED ADULT FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 CAMERON DONNELLY ECJJA
2 ANDREW SILL ECJJA
3 SEAN STEWARD MNBJJ
3 KAI MAYBURY ECJJA

Back to Top


MALE ADVANCED ADULT LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 LEE HAMMOND SGB IRELAND
2 JORDAN COOPER ECJJA
3 BILLY KILCRAN ORIGIN BJJ DARLINGTON
3 BEN ROBSON ECJJA

Back to Top


MALE ADVANCED ADULT MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 ELLIS YOUNGER ECJJA
2 THOMAS O'HAGAN IMPACT GYM/ APEX
3 JOSH ROBERTS SUKUTA
3 MARC CLARK SOUTH MORETON MMA

Back to Top


MALE ADVANCED ADULT MIDDLE HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 JANIS RIEKSTINS ZR TEAM
2 GEORGE MCMANUS GB LEICESTER
3 KAROL ZNYK CFS
3 KONRAD GAJEWSKI GB GLOUCESTER

Back to Top


MALE ADVANCED ADULT HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 JAMES KIRKHAM SBG UK
2 ALEX SMITH RGA
3 CALLUM MURPHY GRACIE BARRA TAMWORTH

Back to Top


PLACE NAME ACADEMY
3

Back to Top


MALE ADVANCED ADULT SUPER HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 JOHN ELSEY CHECKMAT
2 MOBS ADESHOYE LONDON SHOOTFIGHTERS

Back to Top


MALE ADVANCED ADULT ULTRA HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 MODESTAS BUKAUSKAS RGA
2 OWAIN AP GWYN CRA SWANSEA
3 PARIS TATTERSALL IPPON
3 MICHAEL HULSWIT GRACIE BARRA LEEDS

Back to Top


MALE ADVANCED MASTER 1 LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 DARREN ALLEN RISING CRANE
2 MATT HIGGINSON GRACIE BARRA BIRMINGHAM
3 ANDY TOWNSEND LEICESTER SHOOTFIGHTERS

Back to Top


MALE ADVANCED MASTER 1 MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 HARDIP MALHI MCGOVERN ACADEMY
2 NICK FISHER GB BIRMINGHAM
3 LEWIS JENKINSON MCGOVERN ACADEMY
3 MANU PEREZ 10TH PLANET BIRMINGHAM

Back to Top


MALE ADVANCED MASTER 1 MIDDLE HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 PIOTR PTASINSKI TROJAN GLOUCESTER
2 JP SANTOS MCGOVERN ACADEMY

Back to Top


MALE ADVANCED MASTER 1 HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 LIAM SMEDLEY INFINTIY BJJ
2 KEVIN MCALISTER NEMESIS GRAPPLING/ ASW
3 ALEXIS L'ESTEVE GRACIE BARRA BATH

Back to Top


PLACE NAME ACADEMY
3

Back to Top


MALE ADVANCED MASTER 1 SUPER HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 RYAN BASSETT CHRIS REES ACADEMY

Back to Top


MALE ADVANCED MASTER 2 MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 MIGHELE VALENTE ORIGIN BJJ/ 10TH PLANET DARLINGTON
2 DAVE MOORE TEAM LAGARTO

Back to Top


MALE ADVANCED MASTER 2 MIDDLE HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 ABBAS MHAMADPOR FIGHTING FIT GRAPPLERS
2 ZIN JONES GRACIE BARRA BIRMINGHAM
3 NEIL HUGHES HEADFOX
3 JONATHON RATCLIFFE GRACIE BARRA TAMWORTH

Back to Top


MALE ADVANCED MASTER 2 HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 ANDREW THOMPSON GB BATH
2 LUKASZ STOKLOSA GB NOTTINGHAM

Back to Top


MALE ELITE ADULT LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 MICHAEL WOODHALL CFS BJJ
2 JOSEPH BRESLIN SBG

Back to Top


MALE ELITE ADULT MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 BRYN JENKINS ECJJA
2 JONATHAN MAFLIN CHRIS REES ACADEMY
3 THOMAS GRANDJEAN PARIAH BJJ

Back to Top


MALE ELITE ADULT MIDDLE HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 DANNY TYLER ALLIANCE DERBY
2 JD CRONIN ZR 33
3 CHRIS SHORT ALLIANCE NEWCASTLE
3 WILLIAM LAVENDER LEICESTER SHOOTFIGHTERS

Back to Top


MALE ELITE ADULT HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 TOM BREESE INGLORIOUS GRAPPLERS
2 CALLUM SWIFT GRACIE BARRA BATH

Back to Top


MALE ELITE MASTER 1 FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 BABLU CHOUDHURY ICON BJJ
2 CARL HUTCHINSON LUCIO SERGIO BJJ LIFESTYLE
3 JAMES GALLACHER SCOTTISH HIT SQUAD/ MNBJJ

Back to Top


MALE ELITE MASTER 1 LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 MARTIN JONES GRACIE BARRA BIRMINGHAM

Back to Top


MALE ELITE MASTER 1 MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 ALEX PUTJATINS NAS
2 SAM GRUNDY LUCIO SERGIO BJJ LIFESTYLE
3 STOYAN MADZHAROV GRACIE BARRA BATH

Back to Top


MALE ELITE MASTER 1 HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 FRED GREENALL SCRAMBLE ACADEMY LEEDS
2 KONRAD CHRUSCIEL NEXT GENERATION

Back to Top


MALE ELITE MASTER 1 SUPER HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 DEAN BRADBURY TCA
2 KAROL ZDANUK GRACIE BARRA NOTTINGHAM

Back to Top


PLACE NAME ACADEMY
3

Back to Top


MALE ELITE MASTER 2 LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 GIEDRIUS ZUBELIS PEDRO BESSA BJJ
2 KIERAN COXON LEO NEGAO AVMA

Back to Top


PLACE NAME ACADEMY
3

Back to Top


MALE ELITE MASTER 2 MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 PAUL REED PEDRO BESSA BJJ
2 ROBERT HOMAN PEDRO BESSA BJJ
3 DAVID MCKENZIE- PHILLIPS PHOENIX MMA SOUTHAMPTON

Back to Top


MALE ELITE MASTER 2 MIDDLE HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 JAMES ORR SCRAMBLE ACADEMY
2 LUKASZ SZYMANSKI TEAM SUKUTA

Back to Top


MALE ELITE MASTER 2 ULTRA HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 SAM SCHILDER ZR TEAM UK
2 MIKE BARAN TKO

Back to Top


MALE ELITE (BLACK) ADULT LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 DOMINIC DILLON CHECKMAT/ ELEMENTS MARTIAL ARTS
2 GERMAINE GILL ICON BJJ

Back to Top


MALE ELITE (BLACK) MASTER 1 LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 JAY BUTLER ANDY ROBERTS BJJ
2 HARVEY DINES GRACIE BARRA BATH

Back to Top


MALE ELITE (BLACK) MASTER 1 MIDDLE

PLACE NAME ACADEMY
1 JAMES BOYLE INFINITY MARTIAL ARTS
2 CHRIS RAWLINS GRACIE BARRA BIRMINGHAM

Back to Top


MALE ELITE (BLACK) MASTER 1 HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 CARLOS COSTA SANTOS RGA
2 LEE SIMPSON TEAM SUKUTA
3 TOM WATSON HEADFOX
3 GARETH MURPHY GRACIE BARRA MIDDLESBOROUGH

Back to Top


MALE ELITE (BLACK) MASTER 1 SUPER HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1

Back to Top


MALE ELITE (BLACK) MASTER 2 MIDDLE HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 ROSS BARRINGTON CHRIS REES ACADEMY
2 CHRIS THOMPSON NEMESIS GRAPPLING

Back to Top


FEMALE BEGINNER ADULT FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 SAMANTHA USMAN ECJJA
2 HOLLY EMBLEM 10TH PLANET BIRMINGHAM
3 HANNAH GARRETT NEMESIS/ ASW
3 MAJA PRZYBYLA RONIN MMA

Back to Top


FEMALE BEGINNER ADULT LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 AYSHA HATHTHOTUWEGAMA ECJJA
2 CASSANDRA BALDWIN GRACIE BARRA NOTTINGHAM
3 LUNETTE SHEPPARD BITETTI FIGHT TEAM
3 EMMA PADFIELD LEICESTER SHOOTFIGHTERS

Back to Top


FEMALE BEGINNER ADULT HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 HOLLIE- ANNE GRIFFITHS GB WS1
2 ANNA FRASER PEDRO BESSA BJJ
3 ABBEY JOHNSON STAFFORD FIGHT FACTORY
3 BETHANY HOPWOOD MCGOVERN ACADEMY

Back to Top


FEMALE INTERMEDIATE ADULT SUPER FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 PAULINA MAZANIK CHECKMAT
2 HANNAH LAWRENCE FIGHTERS HIVE/ CHECKMAT
3 FIONA LEE CHECKMAT

Back to Top


FEMALE INTERMEDIATE ADULT FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 MARTINA ZOLA 10TH PLANET LONDON
2 STEPHANIE LAM CHECKMAT
3 ERIN WILSON MNBJJ
3 NAOMI HARVEY 10TH PLANET BIRMINGHAM

Back to Top


FEMALE INTERMEDIATE ADULT LIGHT

PLACE NAME ACADEMY
1 SARAH GREENWOOD AVT
2 LOUISE THOMPSON NEMESIS GRAPPLING
3 LNEICHA BETTS IMPULSE BJJ

Back to Top


FEMALE INTERMEDIATE ADULT HEAVY

PLACE NAME ACADEMY
1 SOPHIE NUNES GRACIE BARRA BIRMINGHAM
2 ASHLEA AUSTIN SBG UK

Back to Top


FEMALE ADVANCED ADULT FEATHER

PLACE NAME ACADEMY
1 NICOLA FISHER TEAM SUKUTA
2 JACKIE HARPER LEO NEGAO AVMA
3 ZAYNA DAVIS FLO MARTIAL ARTS

Back to Top


FEMALE INTERMEDIATE ABSOLUTE

PLACE NAME ACADEMY
1 ASHLEA AUSTIN SBG UK
2 MARTINA ZOLA 10TH PLANET LONDON
3 SARAH GREENWOOD AVT
3 STEPHANIE LAM CHECKMAT FIGHTZONE

Back to Top


MALE INTERMEDIATE ABSOLUTE

PLACE NAME ACADEMY
1 CHARLEY CAWLEY 10TH PLANET
2 STEFAN PETRON 10TH PLANET
3 NATHANIEL MONTGOMERY GRIPHOUSE
3 RYAN MCVEIGH MADSEN MMA

Back to Top


MALE ADVANCED ABSOLUTE

PLACE NAME ACADEMY
1 MODESTAS BUKASKAR RGA
2 LEE HAMMOND SBG
3 ABBAS MOHAMADPOR FIGHTING FIT ACADEMY
3 JANIS RIEKSTINS ZR TEAM

Back to Top


MALE ELITE BROWN ABSOLUTE

PLACE NAME ACADEMY
1 JAMES ORR SCRAMBLE ACADEMY
2 TOM BREEZE INGLORIOUS GRAPPLERS
3 JONATHAN MAFFRIN CHRIS REES ACADEMY
3 EMIL MALZENSKI STEALTH BJJ

Back to Top


MALE ELITE BLACK ABSOLUTE

PLACE NAME ACADEMY
1 CARLOS SANTOS RGA
2 MARIUSZ GRZYWINSKI SBG IRELAND
3 TOM WATSON HEAD FOX
3 JAMES BOYLE INFINITY MARTIAL ARTS

Back to Top